Aktualności

8 czerwca 2015

Spotkanie noworoczno-opłatkowe 10.01.2015 r.

      W dniu 10 stycznia 2015 roku w Domu Działkowca odbyło się kolejne spotkanie noworoczno-oplatkowe działkowców Tulipana. Po uroczystym powitaniu, Prezes zarządu ogrodu przekazał zebranym okazały bochen chleba otrzymany wcześniej od zaprzyjaźnionego klubu Carpe Diem, a pani S. Zięcik opowiedziała co to jest "Misterium chleba".

     Następnie Prezes w krótkich słowach podsumował mijający 2014 rok, a był on dla naszego ogrodu bardzo udany. Na krajowych Dniach Działkowca w Warszawie 6 września trzyosobowa delegacja odebrała puchar, tablice pamiątkową oraz okazały dyplom za zajęcie I miejsca w Polsce w kategorii „ promocja ROD”. Rok 2014 to zajęcie I miejsca w okręgu legnickim w konkursie na „najlepszy ROD” i jest to już piąty tytuł zdobywany po kolei przez pięć ostatnich lat. W konkursie organizowanym przez Towarzystwo Miłośników Bolesławca i Prezydenta miasta w kategorii „najbardziej ukwiecony ogród”, Tulipan zajął I miejsce. Było to nasze trzecie zwycięstwo w tym konkursie. Nagrodę zarząd przeznaczył na zakup stołów i ław piwnych.
W olimpiadzie seniorów organizowanej przez Uniwersytet III wieku nasza dziesięcioosobowa ekipa zajęła I miejsce.

       Największą naszą dumą jest oddany w maju 2014 roku nowy plac zabaw dla dzieci, a urządzenia na ten plac zabaw wartości prawie 15 tys. złotych ufundowała rada Miasta.

       Dumni jesteśmy z naszej strony internetowej, która dotychczas odwiedziło 130 tys. internautów a
w 2014 roku 49 tys. osób.

       Po tym oficjalnym wystąpieniu nastąpił okres składania sobie życzeń i snucia planów na 2015 rok.