Piszą o nas

19 listopada 2011

Rajski Ogród

na podstawie artykułu z Bolec info

Według Bibli Raj był ogrodem, który Bóg wydzielił na ziemi ze względu na jego wspaniałe warunki i istniał w rzeczywistym świecie 

        W piatek 28 oaździernika 2011 roku odwiedziliśmy ROD Tulipan w Bolesławcu. To jeden z najciekawszych ogrodów działkowych w Polsce. To co zobaczylismy od razu skojarzyło nam się z rajskim Ogrodem.

Według bibli raj był ogrodem, który bóg wydzielił na Ziemi ze względu na jego wspaniałe warunki. Choć idealny i ukształtowany ręką Boga, istniał w rzeczywsitym świecie. "I zasadził Bóg ogród w Edeniena wschodzie". Ogród został następnie zamknięty i odizolowanyod reszty ziem. dzieki temu, że sam Bóg zwykłw nim przebywać, zyskał miano sacrum. nastepnie Bóg stworzył człowieka. "I wziął Jahwe Bóg człowieka i umieścił go w ogrodzie w Edenie, aby uprawiał go i strzegł".

W Bolesławcu 30 lat temu grupa wspaniałych ludzi postanowiła stworzyć dla siebie, dla przyjaciół dla Bolesławca jeden z najpiekniejszych Rodzinnych Ogrodów Działkowych w polsce. Sami wykonali wszystko i sami dbaja o to, aby kazdy czuł się tu jak najlepiej. Cały ogród jest zorganizowany i oznaczony, alejki miedzy działkami to pieknie przystrzyżona zielona trawa, każda alejka ma swoją nazwę np. Tulipanowa, Aksamitkowa czy też bratków, a każda działka przynalezny numer. działkowcy zbudowali plac zabawdla dzieci oraz świetlicę, gdzie spotykają się i snują plany na przyszłość. Prowadzą akcje charytatywne, znakomicie współpracują z lokalnym samorzadem. Segreguja śmieci i odpady. Biorą udział w różnych konkursach i zdobywają zasłużone trofea. Ten puchar dostalismy za pierwsze miejsce w konkursie na najpiekniejszy Rodzinny Ogród Działkowy w regionie legnickim, a to jest tablica informująca, że w 2010 roku zostaliśmy laureatem w krajowym konkursie, czyli inaczej mówiąc jesteśmy na drugim miejscu w Polsce - chwali się Jerzy Zając Prezes Rodzinnego ogrodu działkowego "Tulipan"  w Bolesławcu pokaując swoje trofea.

A tu jest nasza kronika, którą prowadzimyna bieżąco. tutaj dzieciaki, bawiące się w naszynm ogrodzie, tutaj odwiedził nas Pan Prezydent Bolesławca, a tu posłanka parlamentu Europejskiego. Tu nasze obchody XXV lecia-pokazuje prezes.

Zwiedzając ROD Tulipan mielismy wrażenie, że jesteśmy w Raju, spokój, cisza, świeże powietrze. mnóstwo przeróżnych roslin, przyżółkłych, bo to koniec października, ale różnokolorowych, niezwykle ubarwionych od zieleni poprzez żółty do jaskrawo czerwonego. Widzieliśmy śliczne,kwitnące kwiaty, oczka wodne, studnie, fontanny, skamieniałe grzyby, piekne domki. To co uderza najbardziej to: czystość, porządek, znakomite kompozycjeroslin. Można odnieść wrażenie, że to artyści zaprojektowalii uprawiaja ten ogród. Wszystko jest wspaniałe, estetycznie sharmonizowane.

Tu wypoczywamy, tu starsi ludzie realizuja swoje marzenia, odzyskuja zdrowie i przeżywają swoja drugą młodość-mówi Jerzy Zając-Zapraszam do odwiedzenia nas na wiosnę. Wtedy jest tu kolorowo, pieknie jak w bajce.

Bedziemy na pewno.